BLOG

renowacja felgi przed i po

Solidne, zadbane felgi mają bezpośredni wpływ na estetykę każdego pojazdu. Chcąc wyposażyć pojazd w nowy komplet aluminiowych felg, musisz przygotować się na spory wydatek, który niekiedy sięga nawet kilku tysięcy złotych. Nie oznacza to jednak, że przy ograniczonym budżecie musisz całkowicie pożegnać się z myślą o atrakcyjnych felgach. Wystarczy, że zdecydujesz się skorzystanie z usługi renowacji felg.

dbanie o felgi

Felgi aluminiowe, oprócz swoich właściwości technicznych, wpływają też na oryginalny wygląd pojazdu. Aby jednak przez długi czas zachować ich nienaganny wygląd, warto pamiętać o regularnej pielęgnacji. To podstawa utrzymania felg w odpowiednim stanie. 

mycie felg

Z nadejściem zimy przychodzi czas zmiany opon. Wielu z nas decyduje się w tym okresie także na wymianę alufelg, zastępując je stalowymi - brzydszymi, lecz bardziej odpornymi na działanie wilgoci, chłodu i soli rozsypywanej na drodze. Jeżeli jednak odpowiednio zabezpieczymy felgi aluminiowe przed korozją, wymiana nie będzie konieczna - przetrwają one bowiem zimę, nie tracąc nic ze swojej funkcjonalności ani wyglądu.

naprawa rantu felg

Felgi aluminiowe powoli stają się standardem. Trudno się temu dziwić, ponieważ bardzo korzystnie wpływają na wygląd auta, prezentując się świetnie zarówno z niskoprofilowymi oponami na BMW M3, jak i na leciwej Toyocie. Niestety eksploatacja auta z alufelgami przy kiepskim stanie nawierzchni wiąże się z dużym ryzykiem różnych uszkodzeń. Wrogami felg są zbyt wysokie krawężniki, źle osadzone studzienki kanalizacyjne, przejazdy kolejowe z wykruszonymi płytami betonowymi czy wreszcie wszechobecne dziury w jezdniach. Trudno byłoby znaleźć kierowcę, który wcześniej czy później nie stanie przed koniecznością naprawy rantów felg aluminiowych lub rozmaitych ubytków i uszkodzeń. Zanim jednak to nastąpi, warto przyjrzeć się sposobom, jakie pozwalają profesjonalistom na przywrócenie pełnej użyteczności felg.

renowacja felg samochodowych

Felgi aluminiowe mają wiele zalet – są sztywniejsze od felg stalowych, dzięki czemu zapewniają lepszą stabilność przy dużych prędkościach, charakteryzują się mniejszą podatnością na duże odkształcenia, a także poprawiają chłodzenie tarcz hamulcowych. Dzięki dużemu wyborowi modeli w różnych szerokościach i rozmiarach umożliwiają też stosowanie  opon niskoprofilowych. Dla wielu użytkowników aut alufelgi to jednak przede wszystkim atrakcyjny wygląd samochodu. Ci, którzy przykładają dużą wagę do estetyki swego pojazdu, często zauważają, że z czasem felgi tracą swe walory dekoracyjne. Na szczęście nie wiąże się to od razu z koniecznością zakupu nowych obręczy. Lepszym wyjściem jest renowacja felg aluminiowych. Sprawdźmy, w jaki sposób można niedużym kosztem przywrócić felgom dawny wygląd.

prostowanie felg

Felgi aluminiowe to element, który podkreśla atrakcyjny wygląd auta, a także poprawia jego właściwości jezdne, umożliwiając lepsze chłodzenie tarcz hamulcowych. Montaż felg wykonanych z aluminium jest już właściwie standardem w autach z nieco wyższej półki. Duża popularność alufelg wiąże się jednak z tym, że coraz więcej osób ma problemy z ich eksploatacją. Przyczyną kłopotów nie są jednak same felgi, a niezbyt dobry stan nawierzchni naszych dróg. Wyrwy w asfalcie, źle osadzone studzienki czy błędy w instalacji progów zwalniających sprawiają, że felgi dość często ulegają uszkodzeniom i odkształceniom. Na szczęście nie musi to oznaczać konieczności zakupu nowych, w wielu przypadkach lepszym rozwiązaniem jest profesjonalne prostowanie felg aluminiowych. Zobaczmy, dlaczego warto skorzystać z takiej możliwości i w jaki sposób felgom przywraca się dawną użyteczność.