Odnawianie felg – usługi firmy FT

Profilem naszej działalności jest odnawianie felg aluminiowych do samochodów i motocykli. Elementy te są nieustannie narażone na bardzo wymagające i trudne warunki pracy. Od ich jakości zależy bezpieczeństwo oraz komfort podczas jazdy. Ponadto zadbane i błyszczące felgi dają doskonały efekt wizualny, który przyciąga wzrok. Niewielka zmiana może znacznie odmienić auto. Dbanie o felgi powinno być priorytetem każdego kierowcy. Mamy niezbędną wiedzę oraz nowoczesny sprzęt, który umożliwia nam świadczenie naszych usług na najwyższym poziomie. Zapewniamy przejrzyste warunki współpracy. Ne bieżąco informujemy Klientów o pracach jakie wykonujemy.

Felgi prostujemy, wykorzystując najwyższej klasy specjalistyczne maszyny i urządzenia. Specjalizujemy się w obróbce CNC, dzięki której uzyskujemy idealnie proste obręcze. Ponadto lakierujemy i malujemy felgi najwyższej jakości farbami. Możemy poprawić wygląd starych felg lub całkowicie zmienić ich kolor. Wszystkie felgi malujemy metodą proszkową. Nieustannie poszerzamy nasze umiejętności i zakres usług, czyniąc naszą ofertę atrakcyjną dla naszych Klientów. Oferujemy kompleksową renowację Twoich felg. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty firmy Felgi Trójmiasto.

Prostowanie felg

Prostowanie felg to efektywny sposób naprawy uszkodzonych obręczy. W większości przypadków zniekształconej feldze można przywrócić pełną sprawność i nie ma konieczności jej kosztownej wymiany. W swojej pracy kierujemy się przede wszystkim bezpieczeństwem użytkowników, dlatego usługę prostowania felg wykonujemy przy użyciu w pełni zautomatyzowanego sprzętu.

Naprawa rantów felg

Naprawa rantów umożliwia przywrócenie felgom ich pełnej funkcjonalności. Niewielkie uszczerbki rantów można naprawić poprzez ich odpowiednią obróbkę. Wykonujemy naprawy rantów felg aluminiowych. Dysponujemy odpowiednimi narzędziami do naprawy rantów. W uzasadnionych przypadkach realizujemy naprawy poprzez uzupełnienie ubytków w felgach. Przed przystąpieniem do prac wszystkie uszkodzenia poddajemy ocenie przez naszych techników. Jeśli możliwe jest wykonanie naprawy rantu felgi, przystępujemy do działania.

Malowanie felg

Prowadzimy lakiernię specjalizującą się w malowaniu felg. Felga, która trafia do nas w celu renowacji lub zmiany koloru trafia na kilka godzin do kąpieli chemicznej, podczas której zostaje z niej ściągnięta farba. Po kąpieli felga jest obrabiana poprzez piłowanie, szlifowanie i ścieranie papierami ściernymi do gładkości, a następnie trafia do lakierni proszkowej, gdzie nakładany jest lakier. Każda warstwa lakieru jest po kolei nakładana i wypiekana w piecu. W celu uzyskania zamierzonego efektu felgi aluminiowe są przez nas trzykrotnie malowane i trzykrotnie wygrzewane. Wykorzystujemy najwyższej jakości sprzęt do malowania proszkowego renomowanej marki Wagner, co pozwala uzyskać najwyższą jakość powłok lakierniczej. Używane przez nas proszki lakiernicze tworzą jednolitą warstwę powłoki na powierzchni felgi.

Toczenie CNC

Toczenie CNC powala uzyskać doskonały efekt wizualny felgi. Korzystając z nowoczesnej, sterowanej komputerowo tokarki CNC toczymy felgi na wysoki połysk, a także wykonujemy felgi dwukolorowe. Dwukolorowe felgi jeszcze do niedawna były domeną aut klasy Premium. Obecnie, nawet posiadacze samochodów z niższego segmentu mogą cieszyć się wyjątkowymi felgami. Po toczeniu CNC nakładamy specjalny lakier bezbarwny, który przeciwdziała procesom starzenia się felg i pozwala zachować piękny wygląd przez wiele lat. Ponieważ nie każda felga nadaje się technicznie do toczenia, nasi pracownicy przed przystąpieniem do pracy dokonują oceny technicznej i na jaj podstawie kwalifikują felgę do toczenia.

Polerowanie felg

Polerowanie felg jest czynnością pozwalającą uzyskać na felgach efekt lustra oraz trwały efektowny połysk. Polerujemy felgi przy użyciu miękkich materiałów i specjalnych preparatów, dzięki którym w krótkim czasie uzyskujemy zamierzony efekt. Polerowanie pozwala uzyskać felgi dwukolorowe – podczas regeneracji malujemy felgę w całości na dany kolor, a następnie, jeśli to możliwe, polerujemy rant lub czoło. Nie każda felga technicznie nadaje się do polerowania. Możemy się pochwalić wieloletnim doświadczeniem w polerowaniu felg oraz szerokim gronem klientów, którzy chętnie do nas powracają.